פילאטיס אימוני קבוצות

אימוני קבוצות של 9-10 מתאמנים עם מכשירי springboard, אליהם מחוברים קפיצים בהתנגדויות שונות, המעצימים ומעשירים את חווית האימון. בנוסף באימונים משולבים עזרים שונים כדוגמת: גליל פילאטיס, כרית שיווי משקל, כדורי Overball, חישוקי Magic Circle המוסיפים אלמנטים ייחודיים לאימון.

 

האימונים מתקיימים במשך כל השבוע בבקרים ובערבים ומנוהלים על ידי אפליקציה חכמה אשר מאפשרת למתאמנים עצמאות מלאה בשיבוצם לאימונים.

מתאמני פילאטיס על מזרן וכדורים
מתאמני פילאטיס בעזרת מכשירי ספרינגבורדד
מתאמנ פילאטיס על גליל עם ספרינגבורד

פילאטיס אימונים אישיים/ זוגיים

אימונים אישיים או זוגיים. אימון עם התאמה אישית למתאמן מתבצע על מכשיר Allegro 2 Tower המשולב ומכשיר Springboard. מתאים לכל מי שרוצה להתמקד בצרכים האישיים שלו במהלך האימון וכמובן מומלץ למי שסובל ממגבלה רפואית שאינה מאפשרת לו להשתתף באימוני הקבוצה וצריך הכוונה אישית ומותאמת למצבו.

 

מתאים גם לספורטאים או רקדנים אשר רוצים לשפר יציבה, טווח תנועה, לפתוח איזורים חסומים בגוף ולקבל כלים אשר יקדמו אותם הלאה.

אימון פילאטיס אישי על מיטת רפורמר
אימון פילאטיס אישי על מיטת רפורמר שכיבהר
אימון פילאטיס אישי על מיטת רפורמר ורצועותת

רקע על השיטה

השיטה פותחה על ידי הגרמני ג'וזף פילאטיס, אשר סבל בילדותו מרככת ואסטמה. הוריו, שהיו בעלי הבנה ומודעות לגוף האדם, דאגו לחזק את בנם בתזונה נכונה ואימונים גופניים. הוא התנסה בשלל מקצועות הספורט בינהם: אגרוף, שחייה, צלילה, ריצה ויוגה. בגיל 7 קיבל מחבר ספר אנטומיה שעורר את סקרנותו.

 

הוא טייל בעולם עם קרקס נודד וכשפרצה מלחמת העולם הראשונה נכלא במחנה הסגר, שם הוא אימן את חבריו האסירים על פי שיטתו, שכללה תרגילים הידועים היום כרפרטואר פילאטיס מזרן. בנוסף, אימן אסירים פצועים שהיו מרותקים למיטות וכך נוצרה האבולוציה הראשונה לפילאטיס מכשירים כשחיבר קפיצים למיטות ואיפשר לפצועים להתאמן בכוחות עצמם.
פילאטיס הגר לארה"ב ויחד עם אשתו קלרה פתח סטודיו שבו גם אימן וגם בנה את המכשירים שהמציא. פילאטיס אימן רקדנים רבים, שהפכו לממשיכי דרכו. כמו כן, אימן אומנים ושחקנים מפורסמים.

 

פילאטיס חזה והאמין כי בעתיד כל אדם יתאמן בשיטה החל מילדים, ספורטאים, נשים, גברים ואוכלוסייה מבוגרת.
עקרונות שיטת הפילאטיס הם: ריכוז, שליטה, מרכז, דיוק, נשימה, זרימה, תנועתיות.
תרגול השיטה משפר את היציבה, מחזק מפרקים, מגמיש את השרירים, משפר את זרימת הדם בגוף, משפר קואורדינציה, מפחית עומסים מהגוף ומונע פציעות.
 
פילאטיס טען כי הקדים את זמנו ורק בעוד 50 שנים יבינו על מה דיבר... ואכן כיום מתרגלים פילאטיס בארצות שונות בכל רחבי העולם.